Laboratorio:

Kirjaudu sisään

Yhteystiedot

Vastauslähetysosoite

YESLAB, HY/ELTDK, Helsinki
Tunnus 5022162
01006 VASTAUSLÄHETYS 

Lauantaijakelun lähetysosoite

YESLAB Mikrobiologia
Pieneläinsairaalan aula
Eläinlääketiet.tiedekunta/HY
Koetilantie 2-4
00790 HELSINKI

 

Kysymykset tutkimusvalikoimasta, näytevastausten tulkinnasta ja asiakasrekisteröinnistä:

yeslab@helsinki.fi

Puhelinkyselyihin laboratoriossa vastataan arkisin numerosta 029 41 57478 klo 10-14.

Laboratorion henkilökunnan yhteystiedot:

Eläinlääkärit: 

Laboratorion vastuueläinlääkäri 1.1.2020 alkaen
Thomas Grönthal, ELT
Tarttuvien eläintautien erik. ell
Kliininen opettaja
E-mail: thomas.gronthal@helsinki.fi
puh: 050-4150590

Laboratorioeläinlääkäri
Katarina Eskola, ELL
Kliininen jatkokoulutettava eläinlääkäri
E-mail: katarina.eskola@helsinki.fi
Puh: 050-416 0356  

Laboratorioeläinlääkäri
Ulrike Lyhs, ELT, Dosentti
puh: 02941 57412
E-mail: ulrike.lyhs@helsinki.fi

Elina Aimo-Koivisto, ELL
Erikoistuva eläinlääkäri
Puh: 02941 57411
E-mail: elina.aimo-koivisto@helsinki.fi

Sanna Aarnio, ELL
Jatkokoulutettava eläinlääkäri
Puh: 02941 57410
E-mail: sanna.aarnio@helsinki.fi

Laboratoriomestarit: 

Marja Matikka
E-mail: marja.matikka@helsinki.fi
Puh: 050-415 5505

Janne Andersson             
E-mail: janne.andersson@helsinki.fi
Puh: 050-318 2201

Oona Mäki
E-mail: oona.maki@helsinki.fi
Puh: 050-318 2201